بازگشت
افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس
زمان مطالعه: 7 دقیقه

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

تا به امروز آموزش های متعددی در رابطه با نحوه کار با وردپرس را به شما آموزش داده ایم . اما امروز میخواهیم در رابطه نحوه افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس را به شما آموزش دهیم زیرا تصاویر در سئوی یک محتوا یا مقاله بسیار کار آمد و مهم است پس باید سعی کنید بهترین و با کیفیت ترین عکس ها را در مقاله خود درج نمایید. در ادامه به شما میگویم که چگونه عکس ها را در وردپرس درج نمایید.

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

کار کردن با قسمت رسانه ها بسیار راحت میباشد. اگر در صفحه پیشخوان منوی سمت راست را مشاهده کنید گزینه رسانه را میتوانید ببینید.

 

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

همانطور که مشاهده مینمایید، میبینید که دو گزینه زیر مجموعه بخش رسانه میباشد :

  1. کتابخانه
  2. افزودن

اگر وارد بخش کتابخانه شوید میتوانید تمام رسانه هایی که درج کرده اید را یکجا مشاهده نمایید و اگر گزینه افزودن را بزنید میتوانید تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید.

 

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

 

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

 

هنگامی که وارد بخش رسانه ها در پیشخوان میشوید، میبینید که امکانات زیادی را برای شما گذاشته اند به طور مثال میتوانید تمامی تصاویر و رسانه هایی را که تا کنون درج کرده اید مشاهده نمایید و یا اگر نیازی به عکسی ندارید آنرا حذف نمایید و حتی میتوانید برای تصاویر خود دسته بندی ایجاد کنید .
شما به راحتی میتوانید در تمامی صفحات وب سایتتان عکس مورد نظر خود را آپلود کنید چه در بخش نوشته ها و چه در برگه ها. تنها کافیست گزینه درج عکس را انتخاب کنید و فایل مورد نظر خود را انتشار دهید.
بعد از آنگه عکس را در صفحه مورد نظر بارگذاری کردید یک صفحه جدید برایتان باز میشود که شامل موارد زیر میباشد :

 

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

 

نام: در این قسمت هم نام تصویر را میتوانید بنویسید که بهتر است نام باموضوع مطابقت داشته باشد تا در سئو نتیجه مطلوبی را به شما بدهد.
متن جایگزین: در این بخش متنی را که وارد مینمایید به عنوان alt تصویر عمل میکند که در سئو بسیار مهم است.
توضیح: متنی را که در اسن قسمت مینویسید به عنوان یک کپشن و یا زیر نویس عکس عمل میکند.
و در انتها گزینه انتشار را میزنیم و عکس در وب سایت انتشار پیدا میکند.

ویرایش رسانه

ممکن است بعد از انتشاد عکس و رسانه مورد نظر ببینید که عکس یک سری ایرادات دارد که ممکن است شامل اندازه و نوع چینش باشد. هیچ جای نگرانی نیست یکبار به روی عکس کلیک نمایید پنجره ایی برای شما بایز میشود که باید گزینه ویرایش را انتخاب نمایید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید همه چیز درباره UI و UX

تصویری مانند تصویر زیر برایتان نمایان میشود که کیتوانید عکس خود را ویرایش نمایید بعد از ویرایش تصویر گزینه بروز رسانی را انتخاب نماید و میبینید که عکس موردنظرتان سایز و یا نوع چینشش تغییر یافته است.

 

افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس

 

ایجاد گالری در وردپرس

تا به اینجا یاد گرفتیم که چگونه یک تصویر و یا رسانه را در وردپرس آپلود نماییم و بعد اگر خواستیم آنرا ویرایش نماییم. اما حالا میخوایم به شما بگوییم که چگونه میتوانید برای تصاویر خود یک گالری ایجاد کنید تا تصاویر نظم بیشتری داشته باشند.
برای ایجاد یک گالری ایتدا باید گزینه افزودن پرونده چندرسانه ای را انتخاب کنید سپس باید گزینه ساخت گالری را انتخاب نمایید. بعد از آپلود عکس هایتان باید گزینه گالری تازه بسازید را انتخاب نمایی، تصویری برای شما نمایش داده میشود که میتوانید در اینجا اسم و تاریخ برای گالری خود ایجاد نمایید.

نتیجه گیری

در این آموزش یعنی افزودن پرونده چند رسانه ای در وردپرس یاد گرفتیم که چگونه یک رسانه ای را آپلود کنیم و در نهایت در نظر داشته باشید که در وب سایت وردپرسی خود علاوه بر عکس میتوانید ویدئو، پادکست، PDF و رسانه های دیگری را نیز آپلود نمایید.

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری