بازگشت
زمان مطالعه: 14 دقیقه

جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس با افزونه Akismet

نظرات اسپم یکی از تجربه های بدی است که معمولا هر وبسمتری با آن مواجه شده است. استفاده از افزونه های امنیتی و کدکپچا روش های معمول برای جلوگیری از نظرات اسپم است ولی یک افزونه قدیمی وجود دارد که مخصوصا برای جلوگیری از نظرات اسپم ساخته شده است.

Akismet یک افزونه برای جلوگیری از نظرات اسپم است که به نقل قول از سازنده کامنت های اسپم را با خشونت راهی سطل زباله میکند !

Akismet پلن رایگان و غیر رایگان دارد و به دلیل تحریم بودن و دسترسی نداشتن کاربران ایرانی به ارز های دلاری دیجیتالی در این مقاله فقط پلن غیر رایگان را آموزش دهیم. افزونه akismet دردسر های خاص خودش را دارد ولی ما راه حل هایی برای راه اندازی این افزونه ارزشمند داریم . تا اخر مقاله با ما همراه باشید.

جلوگیری از نظرات اسپم با افزونه Akismet

اکیسمت نظرات وبسایت شمارا در پایگاه داده بزرگ خود بررسی میکند و وبسایت شمارا در برابر نظرات مخرب محافظت میکند. دیدگاه های جفنگ شناسایی میشوند و میتواند در بخش مدیریت مشاهده کنید.

ویژگی های افزونه اکیسمت

  • بررسی خودکار و فیلتر کردن جفنگ ها و هرزنامه ها
  • میتوانید نظرات فیلتر شده را مشاهده کنید و کاملا روی دیدگاه های وبسایتتان نظارت کنید.
  • لینک های پنهان و لینک های مخرب را شناسایی میکنند.
  • امکان تنظیم حذف سریع هرزنامه ها و صرفه جویی در منابع هاست
  • و…

فعالسازی افزونه akismet در وردپرس

ابتدا این افزونه را نصب و فعالسازی کنید.

جلوگیری از نظرات اسپم

برای فعالسازی افزونه جلوگیری از نظرات اسپم اکیسمت باید api این افزونه را دریافت کنید. پلن های مختلفی برای دسترسی به خدمات این افزونه دارد که در هنگام دریافت api این افزونه باید پلن خودرا مشخص کنید. در این مقاله پلن غیر رایگان را  فعالسازی میکنیم . بعد از نصب و فعالسازی افزونه یک نوار مشاهده میشود روی آن کلیک کنید.

فعالسازی اکیسمت

بعد از کلیک روی دکمه فعالسازی اکیسمت یک صفحه دیگری مشاهده میشود و روی دکمه get api کلیک کنید.

 

بعد از کلیک روی دریافت api وارد صفحه دیگری میشوید که پلن های افزونه جلوگیری از نظرات اسپم اکیسمت مشخص هستند.  روی پلن personal یا همان رایگان کلیک کنید.

بعد از انتخاب پلن پرسونال در مرحله بعدی از شما اطلاعات شخصی مثل نام و نام خانوادگی و ایمیل درخواست میشود.

فیلد های دیگری هم هستند ولی نیاز به پر کردن انها نیست. بعد از وارد کردن اطلاعات در سمت راست قسمت بالا یک غلطک مشاهده میشود. ان را به سمت چپ به حرکت در بیاورید.

بعد از به حرکت در اوردن غلطک خواهید دید که فیلد های اضافی پاک میشوند و هزینه سالانه برای استفاده از این افزونه صفر (رایگان) میشود. و در اخر روی continue with personal subscription کلیک کنید و بعد از چند لحظه کد api در اختیارتان قرار میگیرد.

و در اخر کد api را در این قسمت قرار دهید و روی ارتباط با کلید api کلیک کنید. سپس با موفقیت افزونه جلوگیری از نظرات اسپم اکیسمت فعال میشود و دیگر نگران کامنت های مخرب و اسپم نخواهید بود.

سخن اخر

افزونه akismet برای جلوگیری از نظرات اسپم معروف است و هر وبمستری میداند که اکیمست در کار خود بهترین است. برای مقابله با هرزنامه ها و اسپم ها افزونه اکیمست بهترین گزینه برای فعالسازی است اما این افزونه دردسر های خاص خودش را دارد و باید کلید api دریافت شود.

در این مقاله مرحله به مرحله نصب و فعالسازی این افزونه را آموزش داده ایم پیشنهاد میکنیم از دست ندهید. موفق باشید.

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری