بازگشت
کپچا در وردپرس
زمان مطالعه: 12 دقیقه

استفاده از Captcha در وردپرس و معرفی بهترین افزونه های کپچا

با استفاده از captcha در وردپرس به طور کلی وبسایتتان را از دست اسپمر ها نجات میدهید! هر وبمستری ممکن است با وجود انبوه پیام های اسپم و جفنگ در بخش نظرات و یا در هر فرمی از وبسایت آزرده خاطر شده باشد. اینگونه پیام ها به هیچ دردی نمیخورند که هیچ و وبسایت را مختل میکنند! هم منابع هاست را مصرف میکنند و هم فضا اشغال میکنند. در مقاله قبلی روش های  جلوگیری از نظرات اسپم در وردپرس را ارائه دادیم .

اینگونه پیام های اسپم با استفاده از ربات ها و اسکریپت هایی که مخصوصا با هدف نفوذ و ایجاد اختلال ساخته شده اند با استفاده از  captcha در وردپرس از کار می افتند. در این مقاله قصد داریم بهترین افزونه های کپچا در وردپرس را معرفی میکنیم و منابع و مزایای هرکدام را لیست کنیم.

استفاده از کپچا در وردپرس

چرا باید از کپچا استفاده کنیم؟ اصلا کپچا به چه معناست و چه کاربردی دارد؟

کپچا یک آزمون است برای مشخص کردن ربات و انسان! در واقع کپچا برای انجام فعالیتی یکسری سوال از شما میپرسد که فقط انسانها قادر به پاسخگویی هستند و اگر پاسخ اشتباه باشد عملیات صورت نمیگیرد. چرا باید از کپچا در وردپرس استفاده کنیم؟ اگر نظرات و یا فرم ها آزاد باشند ربات ها هم دسترسی دارند و میتوانند دیدگاه ایجاد کنند. ربات ها میتوانند در دقیقه چندین هزار دیدگاه ایجاد کنند و یا در هر فعالیتی که کپچا نباشد ربات ها میتوانند اثار مخربی داشته باشند. بنابراین استفاده از کپچا ضروریست.

کپچا چگونه ربات ها را از میان افراد عادی تشخیص میدهند؟

با استفاده از کپچا در وردپرس و نصب افزونه های کپچا در فرم ها و در هر قسمتی از وبسایت که نیاز باشد یک فیلد اضافه میشود که برای صورت گرفتن عملیات کاربر باید از این مرحله رد شود. کپچا یکسری آزمون میگیرد که فقط با هوش انسانی ممکن است پاسخ ها صحیح باشند بنابراین در این قسمت ربات ها در دام می افتند.

کپچا انواع مختلفی دارد که برخی از انها منسوخ شده است مانند جمع دو عدد یا ترتیب فصل ها . بهترین کپچا که همه ما تجربه داشتیم گوگل کپچا است که با نمایش دادن یک باکس از تصاویر و موضوعی  که مشخص کرده  از ما میخواهد تصاویر را انتخاب کنیم.

کپچا در وردپرس

انواع کپچا در وردپرس

 • کپچای تشخیص حروف در یک تصویر تار
 • پیدا کردن تصویر با موضوعی که مشخص شده است. مثل انتخاب کردن تصاویر خودرو
 • پاسخ به یک سوال ریاضی مانند جمع دو عدد
 • کپچای پازلی

و…

افزونه گوگل ریکپچا برای وردپرس

بهترین افزونه برای کپچا هم از نظر محبوبیت هم از نظر درجه سختی افزونه گوگل ریکپچا است. این افزونه توسط گوگل طراحی شده است و نحوه عملکرد ان انتخاب یک تصویر پاسخ است. یک باکس از تصاویر مختلف به نمایش در می آید و از کاربر خواسته میشود تصاویر مربوط به موضوع مشخص شده مانند خودرو را انتخاب کند. تصاویر مخدوش است و فقط از دید انسان میتوان موضوع تصاویر را تشخیص داد!گوگل ریکپچا

ویژگی های افزونه گوگل کپچا برای وردپرس 

 • سهولت در اضافه کردن کپچا در فرم ها , نظرات و هر بخشی از سایت
 • مخفی شدن برای کاربرانی که اخیرا تایید شده اند!
 • سازگار با افزونه های مختلف
 • حذف نمایش کپچا برای دسته ای کاربران خاص مانند مدیران و…
 • سازگار با وردپرس
 • تنظیمات و راه اندازی سریع
 • و…

دانلود افزونه گوگل ریکپچا برای وردپرس

افزونه کپچا حروفی captcha code

افزونه کد کپچا دومین افزونه از نظر محبوبیت است که از نظر درجه سختی از گوگل ریکپچا چندان تفاوتی ندارد . در این افزونه کپچا یکسری حروف مخدوش در قالب یک تصویر به نمایش در می آید و کاربر باید آن را در فیلد مشخص شده وارد کند. اضافه کردن به فرم ورود و فرم ثبت نام و نظرسنجی و هر بخشی میتواند از کپچا کد استفاده کرد.

گوگل ریکپجا یک عیب دارد و آن هم این است که با کاربرانی که سرعت اینترنت کندی دارند در دسترس نیست و کاربر با مشکل روبرو میشود. ولی در کپچا کد مشکل سرعت مطرح نیست.

ویژگی های افزونه captcha code

 • امکان تعیین مکان کپچا , دیدگاه ها ,فرم ورود ,فرم ثبت نام ,…
 • امکان تعیین نوع حروف در کپچا , حروف بزرگ وحروف کوچک و عدد
 • امکان ترکیب اعداد و حروف در کپچا
 • و…captcha

دانلود افزونه کپچا کد در وردپرس

سخن آخر

در این مقاله ابتدا ضرورت به کارگیری کپچا را ارائه کردیم و بعد نحوه کار کپچا که نبرد بین هوش انسانی و ربات بود پرداختیم و در ادامه دوتا از بهترین افزونه های کپچا را بررسی کردیم. افزونه های زیادی وجود دارد ولی متاسفانه برخی از آنها منسوخ شده اند و توسط ربات ها دور زده میشوند.

بهترین افزونه کپچا متعلق به گوگل است . با به استفاده از کپچا در وردپرس از خطر اسپم ها در فرم ها در امان خواهید بود و فرم های شما مثل فرم ورود و ثبت نام اختلال ایجاد نخواهد شد و داده ها در امان خواهند بود. موفق باشید.

 

 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری