بازگشت
دسته ها و برچسب ها در وردپرس
زمان مطالعه: 7 دقیقه

دسته ها و برچسب ها در وردپرس

زمانی که یک وب سایتی را طراحی میکنید علاوه بر طراحی ظاهری و زیبا بودن سایت باید به تکمل محتوا هم بسیار دقت کنید مثلا (دسته ها در وردپرس راتنظیم کنید) باید مطالب را منظم در سایت قرار دهید تا کاربر به راحتی مطلب مورد نیاز خود را پیدا کند که تاثیر بسیار خوبی هم در سئو دارد برای اینکار شما باید از دو گزینه برچسب ها و دسته ها استفاده کنید.
با آرتا وردپرس همراه باشید تا در این مقاله به شما بگوییم که چگونه میتوانید از دسته ها و برچسب ها استفاده کنید و تفاوت میان این دو چیست؟

دسته ها در وردپرس

دسته ها در وردپرس به معنی مرتب سازی مطالب می باشد که این امر باعث میشود تا کاربر در وب سایت به راحتی مطلب مورد نظر خود را پیدا می کند. به طور مثال شما قصد دارید تا در وب سایت خود در رابطه با وردپرس مطالبی را انتشار دهید پس باید یک دسته به نام وردپرس ایجاد کنید. مانند شکل زیر:

دسته ها و برچسب ها در وردپرس

برچسب ها در وردپرس

برچسب ها را اگر بخواهیم به زبان ساده تعریف کنیم باید بگویم که بخش کوچکی از دسته بندی ها هستند که کاملا مرتبط با مطلب و نوشته میباشد که کمک میکند تا کاربر مطلب کورد نظر خود را به راحتی پیدا کند و در سئو بسیار مهم است.

به طور مثال اگر مطلب شما در رابطه با آموزش وردپرس میباشد در قسمت برچسب ها باید کلمات مرتبط با برچسب گذاری وردپرس بنویسید. مانند تصویر زیر:

دسته ها و برچسب ها در وردپرس

از برچسب ها کجا استفاده کنیم؟

برای استفاده درست و به جا از برچسب ها دو حالت وجود دارد؛

  1.  ممکن است بخواهید در رابطه با یک موضوع چندین مطلب را انتشار دهید و میخواهید هنگامی که کاربر مطالب را میخواند به راحتی با یک کلیک به مطلب مرتبط قبلی و یا بعدی برود با انتخاب برچسب مناسب به راحتی این امکان فراهم میشود.
  2.  حالا ممکن است بخواهید در رابطه با یک موضوع حداقل ۱۰۰ مطلب انتشار دهید در این حالت لازم است که یک دسته اختصاصی بسازید اما موضوع مورد نظر گزینه مناسبی برای ایجاد دسته بندی نیست در این حالت از برچسب انتخاب میکنیم و در این ۱۰۰ مقاله مورد نظر در قسمت برچسب ها موضوع مورد نظر خود را مینویسیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید : ۶ افزونه برتر مدیریت تبلیغات در وردپرس

چند نکته مهم در انتخاب برچسب مناسب

  •  برچسب باید کوتاه باشد
  •  تعداد برچسب های یک نوشته کم باشد
  •  از Tag های قبلی استفاده کنید
  •  به تفاوت آنها با دسته دقت کنید

دسته ها و برچسب ها در وردپرس

تفاوت بین دسته ها و برچسب ها در وردپرس

اگر فرد مبتدی باشید ممکن است برایتان مشکل پیش بی آید که تشخیص برچسب و دسته بندی به چه صورت می باشد زیرا تعریف و کارایی این دو گزینه تا حدودی نزدیک به یکدیگر می باشد حالا ما به شما به زبانی ساده تفاوت این دو را میگوییم مثلا :

دسته ها در وردپرس باید یک سلسله مراتبی داشته باشد به طور مثال پدر یک خانواده بزرگترین فرد خانواده است پس در ابتدای دسته قرار میگیرد و بعد مادر خانواده و فرزندان خانواده زیر مجموعه دسته پدر محسوب میشوند پس برای ایجاد دسته بندی باید به ترتیب و دنباله هم آنها را ایجاد کنید، اما در انتخاب و ایجاد برچسب این گونه نیست، تنها کافیست بین برچسب ها و موضوع مقاله و نوشته ها ارتباط باشد.

 

دسته ها در وردپرس

نتیجه گیری

اگر قصد دارید محتوای سایت خود را تکمیل کنید پس از این آموزش یعنی دسته ها و برچسب ها در وردپرس استفاده کنید. سعی کنید کلمات کلیدی را در برچسب ها استفاده کنید .هنگامی که از برچسب های مناسب و دسته بندی های دقیق منظم استفاده کنید ،بعد از گذشت مدتی شاهد این خواهید بود که سایتتان رو به رشد است.

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری