بازگشت
خطا های رایج در وردپرس و رفع آنها
زمان مطالعه: 22 دقیقه

خطا های رایج در وردپرس و رفع آنها

امروزه تعداد بیشتر سایت ها با سیستم مدیریت محتوا وردپرس ساخته شده است که با گسترش روز افزون این سیستم مدیریت محتوا مشکلاتی هم به همراه خود آورده است که تعداد این خطاها و مشکلات کم نیستند. اما راه هایی هم برای رفع این مشکلات وجود دارد.
اگر یک وب مستر و یا مدیر سایت هستید با آرتا وردپرس همراه باشید تا با ۱۵ تا از ارور ها و خطا های رایج در وردپرس آشنا شوید و راه های حل آن را هم یاد بگیرید. هدف اصلی از این مقاله حل مشکلات رایج وردپرس و خطا در وردپرس است.

خطا های رایج در وردپرس و رفع آنها

 1. خطای صفحه سفید
 2. خطای Error 500
 3. خطای نحوی (syntax)
 4. خطای ۴۰۴
 5. خطای فید یا RSS
 6. خطای ۴۰۳
 7. خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده
 8. خطا آیا میخواهید این کار را انجام دهید؟
 9. خطای به طور موقت در دست تعمیر است.
 10. خطا ریدایرکت اشتباه
 11. خارج شدن خودکار از پنل وردپرس
 12. خطای HTTPS
 13. خطای محدویدت زمانی سیستم میدیت محتوای وردپرس
 14. قفل شدن ورودی مدیریت وردپرس
 15. خطای عدم ارسال ایمیل

۱. خطای صفحه سفید

این خطا به خطای صفحه مرگ وردپرس معروف است، زمانی که شما به روی لینکی کلیک مینمایید چیزی جز یک صفحه سفید مشاهده نمیکنید. اصطلاح ان به انگلیسی White Screen of Death است.

علت
هزاران دلیل وجود دارد که این خطا رخ میدهد که به راحتی نمیتوان متوجه شد که علت رخ داد این خطا چیست…

رفع
افزایش حجم حافظه
افزونه ها و پلاگین ها را غیر فعال نمایید
قالب وردپرس را به حالت پیش فرض ببرید
حالت اشکال زدایی را فعال نمایید

نکته : ممکن است شما تمام مراحل را بروید اما مشکل حل نشود و با زهم خطای صفحه سفید رخ دهد در این حالت باید وردپرس را کامل حذف کنید و از اول آن را نصب نمایید، قبل از حذف حتما برای خود یک بکاپ داشته باشید.

خطای صفحه سفید از خطا های رایج در وردپرس

۲ .خطای ۵۰۰ وردپرس

یکی دیگر از خطا های رایج در وردپرس خطای ۵۰۰ وردپرس است، که این خطا از سمت سرور بوده و مشکل از داخل سرور می باشد که به آن خطای ۵۰۰ Internal Server Error نیز میگویند.

علت
اگر در داخل سرور مشکلی پیش بی آید زمانی که شما لینکی را سرچ میکنید صفحه نمایش به شما ارور ۵۰۰ را نمایش میدهد. که ممکن است خرابی از سمت فایل های .htaccess و .htaccess و … باشد

رفع

در ابتدا به سراغ فایل .htaccess بروید و آنرا حذف کنید و یک فایل جدید .htaccess بسازید. اگر مشکل حل نشد دوباره فایل قدیمی .htaccess را به هاست اپلود نمایید حالا به سراغ فایل PHP میرویم و حجم این فایل را افزایش میدهیم.
اگر باز هم مشکل رفع نشد باید تمامی افزونه ها را غیرفعال و مجددا فعال کنید.

۳ .خطای نحوی (syntax)

این خطا بیشتر از سمت فایل PHP است که زماین بوجود می اید که شما کدی را اضافه کرده اید که ارور زیر را به شما نمایش میدهد

رفع
زمانی که این خطا رخ دهد مسیر کد اشتباه را هم نیز به شما نمایش میدهد که شما به راحتی به مسیر خطا بروید و مشکل و کد اشتباه را پاک نمایید.

پیشنهاد میکنیم بخوانید : افزایش امنیت در وردپرس

۴. خطای ۴۰۴ وردپرس

این خطا ممکن است هر زمانی رخ دهد .و زمانی که سایت یو یا لینکی را باز میکنید در صفحه ارور ۴۰۴ مشاهده کنید

 • علت
  متن و محتوای ان صفحه به هیچ صفحه ایی لینک نخورده باشد.
 • رفع

وارد صفحه وردپرس شوید و محتوارا پیداکنید و لینک را درست کنید.

خطای ۴۰۴ وردپرس

۵ .خطای فید یا RSS

ممکن است زمانی که سایتی را باز میکنید با ارور XML Parsing Error مواجه شوید که در مرورگر شما ممکن است به شکل:

و یا به شکل :

نمایش داده شود .

 • علت

این خطا که خطای rss است از سمت قالب و کد های فایل XML است که مربوط به قالب های اشتباه است.

 • رفع

به علت اینکه این خطا از سمت کد های XML قالب است برای رفع خطا ختما باید به یک متخصص برنامه نویس بگوید تا مشکل را برای شما رفع کند.

۶.خطای ۴۰۳ وردپرس

از دیگر خطا های رایج در وردپرس خطای ۴۰۳ وردپرس است، این خطا یعنی که شما اجازه دسترسی به صفحه مورد نظر را ندارید که با خطای زیر مواجه میشوید.

 • علت

علت به وجود امدن این خطا از سمت سرور است و یا پلاگین و افزونه ها

 • رفع

در مرحله اول باید افزونه ها و پلاگین ها را غیر فعال کنید اگر مشکل رفع نشد باید فایل  .htaccess را حذف کنید و یکی جدید بسازید و در هاست اپلود نمایید.

۷.خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده

این خطا زمانی رخ میدهد که کاربر اطلاعات مربوط به پایگاه داده یعنی نام کاربری و رمز عبور را اشتباه وارد کرده است و پایگاه داده نمیتواند جوابی دهد.

 • رفع

برای رفع این خطا باید یک دیتابیس در هاست شما ایجاد شده باشد و اطلاعات این دیتابیس را با فایل wp-config.php ست کنید. دقت داشته باشید اگر شما اطلاعات دیتابیس اعم از نام کاربری ، کلمه عبور و نام دیتابیس را اشتباه وارد کنید این خطا دوباره برای شما نمایان خواهد شد.

مشکلات رایج وردپرس

۸.خطا آیا میخواهید این کار را انجام دهید؟

ممکن است زمانی که شما صفحه ایی را باز کنید و در صفحه نمایش چیزی نشان ندهد و از سوال بپرسد که آیا میخواهید این کار را انجام دهید؟

 • علت

یکسری از افزونه ها و قالب ها وجود دارد که یکبار مصرف هستند و زمانی که شما لینک را جستوجو میکنید در انتهای لینک کلمه کلیدی Nonce قرار میگیرد که باعث میشود تا از شما سوال بپرسد که آیا میخواهید این کار را انجام دهید؟

 • رفع

همانطور که گفتیم مشکل از افزونه و قالب میباشد که باید در ابتدا افزونه ها را پاک کنید و نسخه اورجینال را نصب کنید و اگر رفع نشد قالب را پاک نمایید و نسخه پولی و اورجینال قالب را نصب کنید.

۹.خطای به طور موقت در دست تعمیر است

در هنگام وقوع این خطا مرورگر به شما ارور زیر را نمایش میدهد: “Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance”

 • علت

در هنگام بروز رسانی ممکناست عملیات ناموفق باشد که این ارور را برای کاربر نمایش میدهد.

 • رفع 

در هنگام بوجود امدن این خطا کافیست تا به پنل هاست خود بروید و فایل  .maintenance را حذف نمایید.

۱۰.خطا ریدایرکت اشتباه

زمان یکه شما ریدایرکت ها را به درستی انجام ندهید این خطا رخ میدهد. ریدایرکت کردن باید در قالب و چهارچون قوانین سئو باشد و اگر غیر از آن باشد سبب خطا میشود.

 • رفع

برای رفع این خطا وارد پنل هاست شوید و بعد فایل wp-config.php. هنگامی که وارد این فایل شدید گزینه ادیت را بزنید و دو کد زیر را به ان اظافه کنید. تا مشکل حل شود.

۱۱. خارج شدن خودکار از پنل وردپرس

در ورپرس تعدادی کوکی وجود دارد که بخشی از اعتبار شما است و گاهی ممکن است که این کوکی ها با ادرس وب سایت مغایرت داشته باشد که سبب بروز خطا میشود. در واقع wordpress address با site address فرق دارد . که ممکن است این اشتباه و خطا زیاد به وجود اید.

 • رفع

برای حل این خطا باید وارد پنل هاست شوید و بعد وارد فایل wp-config.php شوید و گزینه ادیت را بزنید و دو کد زیر را به کد ها اظافه نمایید.

یا در صورتی که می خواهید سایت شما با www نمایش داده شود کد را به صورت زیر اضافه کنید:

۱۲.خطای HTTPS

 • علت

گاهی ممکن است که نتوانید عکسی را در وردپرس اپلود نمایید. که این موضوع با خطای https ارتباط دارد و در هنگام بروز این خطا صفحه نمایش به شما خطای https را نمایش میدهد.

 • رفع
راه حل اول:

کش مرورگرتان را پاک نمایید، جالب است بدانید که کش مرورگر تاثیر بسیاری در سرعت لود سایتتان دارد و گاهی ممکن است که حجم زیادی از کش پر باشد و شما نتوانید به راحتی عکسی را آپلود نمایید پس باید کش مرورگر را پاک کنید برای این منظور مسیر Option > Advanced > Network > Cached Web Content > Clear Now را بروید تا کش مرورگر پاک شود. در بیشتر موارد با این روش مشکل حل میشود اما اگر مشکل حل نشد باید کش وردپرس را پاک نمایید که باید طبق مسیر زیر اقدام نمایید public_html/wp-content/uploads/js_cachepublic_html/wp-content/uploads/js_cache

پیشنهاد میکنیم بخوانید : ووکامرس یا اپن کارت؟

راه حل دوم:

اگر در مرحله اول مشکلتان حل نشد این مسیر را امتحان کنید و در این مرحله باید مشکل را از سمت mod_security در هاست رفع کنید. برای کار باید به هاست بروید و در فایل .htaccess دو کد زیر را قرار دهید.

۱۳. خطای محدودیت زمانی سیستم میدیت محتوای وردپرس

در واقع این یک مشکل است تا یک خطا که در بسیاری از سایت ها بوحود می اید و باید بدانید که محدودیت زمانی باعث میشود تا امنیت کاربر حفظ شود.در واقع این امنیت زمانی اتفاق می اقتد که یک کاربر به صورت اینترنتی از شما خرید میکند و به درگاه وصل میشود برای اینکه از خطر احتمالی که شاید رمز کارت به دست هکر بی افتد یک مدت زمان محدودی برای وارد کردن اطلاعات کارت کاربر وجود دارد .اما اگر این بازه زمانی خیلی کوتاه شود مشکلات دیگری با خود به همراه می اورد برای این منظور ما تکه کدی را به شما معرفی میکنیم تا در سایت خود قرار دهید و از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود.

 • رفع

وارد پنل هاست شوید و سپس فایل .htaccess و تکه کد زیر را در این فایل قرار دهید.با قرار دادن این کد زمان مورد نظر تا ۳۰۰ یا ۶۰۰ ثانیه افزایش پیدا می‌کند و دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.

در رابطه با این مشکل جالب است بدانید که یک اختلاف بین مرورگر و وردپرس وجود دارد. و این اختلاف بر سر این است که مرورگر یک سری اطلاعات را میخواهد ذخیره کند و وردپرس یک سری اطلاعات دیگر که این امر باعث بوجود آمدن اختلالاتی میشود .

چگونه این مشکل را رفع کنیم؟

راه حل اول:

یکی از راه های جلو گیری از بروز این نوع اختلال تغیر دادن عملکرد جاوا اسکریپت است که برای این‌کار کافی است قطعه کد زیرا را به فایل Function.php قالب خود اضافه نمایید:

در بیشتر موارد تکه کد بالا باعث میشود تا مشکل رفع شود اما اگر این اختلال رفع نشد کافیست تکه کد پایین را در فایل Function.php قالب خود قرار دهید.

راه حل دوم:
با قرار داردن تکه کد بالا دیگر اختلالی در وردپرس شما بوجود نمی آید. البته بدانید که افزونه های بسیاری وجود دارد که این مشکل را حل میکند اما بهترین روش قرار دارد این کد ها میباشد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید : جلوگیری از اسپم در وردپرس

۱۴. قفل شدن ورودی مدیریت وردپرس

خطا های رایج در وردپرس : گاهی ممکن است که رمز عبور و یا حتی نام کاربری را فراموش کرده باشید و رمز عبور جدیدی برای شما ارسال نشود و ورودی شما کامل قفل شود که اغلب این مشکلات سمت افزونه ها و پلاگین ها و قالب است و یا ممکن است که شما هک شده باشید.

 • رفع

باید فایل ها و افزونه های مخرب و اظافی را پاک کنید و سعی کنید از نسخه های اورجینال افزونه و قالب استفاده نمایید. همچنین به یاد داشته باشید که بهترین راه برای تغییر کلمه عبور از طریق PHP My Admin میباشد.

برای رفع این مشکل این مقاله را بخوانید : تغییر نام کاربری و پسورد وردپرس از دیتابیس

۱۵.خطای عدم ارسال ایمیل

آخرین خطا های رایج در وردپرس، خطای ارسال ایمیل است اغلب سایت های ووکامرسی قابلیت ارسال ایمیل را دارند و خیلی از سایت های دیگر به کاربران خود ایمیل ارسال میکنند که گاها دچار مشکل میشود و ایمیل به راحتی ارسال نمیشود. و یا ممکن است شما ایمیل را برای ساعت و زمان خاصی تنظیم کرده باشید تا ارسال شود اما این اتفاق نمی افتد و ارور میدهد.

 • رفع

برای رفع این خطا باید حتما با پشتیان سرویس میزبانی هاستتان تماس بگیرید و از انها بخواهید تا مشکل SMTP شما را حل کنند. و همچنین میتوانید مقاله حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه Easy Wp Smtp را مطالعه کنید.

نتیجه گیری

همانطور که مقاله خطا های رایج در وردپرس را مطالعه کرده اید علت بیشتر خطا ها از سمت قالب و فایل .htaccess میباشد پس در هنگام بروز خطا در ابتدا به سراغ فایل قالب و سپس فایل .htaccess بروید اگر مشکل رفع نشد طبق مراحلی که گفته اییم ایراد را پیدا کنید و آنرا رفع کنید. همچنین توجه داشته باشید قبل از انجام هرگونه تغییری حتما یک بک آپ از سایت خود داشته باشید.

 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری