بازگشت
ویرایشگر کلاسیک و ویرایشگر گوتنبرگ
زمان مطالعه: 11 دقیقه

چگونه ویرایشگر وردپرس را به حالت قبلی برگردانیم؟

اخیرا در نسخه ی جدید وردپرس ویرایشگر جدید یعنی گوتنبرگ را دیده اید و احتمالا شما نیر از آن دسته از افردا هستید که نمیتوانید مسلط با ویرایشگر گوتنبرگ کار کنید و ترجیح میدهید که وردپرس قبلی خود را برگردانید و این موضوع بسیاری از وبمستران و مدیران سایت را عذاب میدهد. اما نگران نباشید آرتا وردپرس در این مقاله میخواهد به شما یاد بدهد که بدون برگرداندن وردپرس خود به نسخه های قبل، به راحتی بتوانید با یک افزونه، ویرایشگر گوتنبرگ را به ویرایشگر کلاسیک تبدیل کنید.

خیلی از افراد حتی من خودم با ویرایشگر قدیم راحت هستیم (:

تفاوت ویرایشگر کلاسیک با ویرایشگر گوتنبرگ در کجاست؟

تفاوت ویرایشگر کلاسیک با ویرایشگر گوتنبرگ

ویرایشگر قدیمی وردپرس همان ادیتوری هست که سالهاست با آن مقاله، نوشته و… کار میکنیم و در سایت خود منتشر میکنیم اما الان در نسخه های جدید وردپرس ویرایشگر جدید یعنی گوتنبرگ جایگزین قبلی شده است، برای اینکه ادیتور قدیمی وردپرس را دوباره بازگردانیم کافیست از افزونه Classic Editor برای ویرایشگر کلاسیک استفاده کنیم.

چرا ویرایشگر گوتنبرگ را به ویرایشگر کلاسیک تغییر دهیم؟

همانطور که دیده اید ویرایشگر جدید وردپرس مثل صفحه ساز ها شده، یعنی شما پاراگراف، هدینگ، تصاویر و… را به میکشید و رها میکنید یا مثلا المان های ویرایشگر دسته بندی شده این امر باعث خستگی مدیران سایت شده اما در عین حال بیشتر ما مدیران سایت ترجیح میدهیم از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنیم.

دو روش برای استفاده از ویرایشگر کلاسیک کدامند؟

ویرایشگر کلاسیک

روش اول :

در روش اول شما میتوانید از افزونه ادیتور کلاسیک یا Classic Editor استفاده کنید، به طوری که همین الان میتوانید از انتهای مقاله افزونه را دریافت کنید و در نهایت روی سیستم مدیریت محتوای خود نصب کنید.

در آخر برای تنظیم افزونه به سراغ “تنظیمات >> نوشتن” رفته و ویرایشگر را تنظیم کنید

افزونه ادیتور کلاسیک

روش دوم :

در روش دوم شما میتوانید از افزونه Disable Gutenberg اسفاده کنید، ابتدا افزونه را از انتهای مقاله دریافت نموده و بر روی وردپرس خود نصب کنید به محض اینکه نصب کردید گزینه ای با عنوان Disable Gutenberg در پیشخوان وردپرس شما نمایش داده میشود که میتوانید با کلیک بر روی آن ویرایشگر خود را تنظیم کنید.

 

سخن آخر :

زمانی که ویرایشگر Gutenberg برای وردپرس آمد، کاربران زیادی دچار مشکلات زیادی در نوشتن مقالات خود داشتند اما ما در این مقاله از آرتا وردپرس دو روشی را به شما گفتیم که میتوانید با هر یک از روش ها گوتنبرگ را غیرفعال کنید و از ویرایشگر ساده و قدیمی وردپرس استفاده کنید. البته نا گفته نماند با افزونه Classic Editor میتوان ویرایشگر کل کاربرانمان را نیز تغییر دهیم.

موفق و پیروز باشید

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری