بازگشت
تاثیر هاست و دامنه در سئو
زمان مطالعه: ۱۴ دقیقه

نحوه بهینه سازی سئو دامنه و هاست

فاکتور های دامنه و هاست یکی از فاکتور های اصلی و تاثیر گذار در سئو هستند . هاست و دامنه بهینه شده برای سئو به قدری تاثیر گذار است که ممکن است تنها عامل کنار گزاشتن رقبا در کورس نتایج گوگل باشد ! دامین قارسی , کلمه کلیدی در دامین و محل جغرافیایی هاست و سرور , عمردامنه و… از فاکتور های تاثیر گذار ذر سطح دامنه و هاستینگ هستند که در این مقاله کاملا شفاف سازی میکنیم. از کنار این موارد به راحتی نگذرید و سعی کنید آن هارا رعایت کنید. با رعایت تمامی فاکتور ها در سئو نتیجه خواهید گرفت درست مانند پازل.

ایا عمر دامنه یا همان سن دامنه در سئو تاثیر دارد؟سئو دامنه

هر چقدر دامین قدیمی تر باشد گوگل اعتماد بیشتری به آن دامنه دارد و توجه ویژه ای به محتوای آن دامنه میکند. بعضی از وبسایت ها به راحتی در صدر نتایج گوگل در کلمات پربازدید هستند ولی هیچ یک از فاکتور هارا رعایت نمیکنند! تنها عامل موفقیت آنها سن دامنه است که سال ها در حوزه خود فعالیت میکنند! اما این بدین معنی هم نیست که به فکر خرید یک دامین ده ساله برای حوزه خود بیوفتید ! مگر اینکه آن دامنه در طی این سال ها فعال بوده باشد و با حوزه کاری شما مرتبط باشد.

وجود کلمه کلیدی در دامنه موثر در سئو

نام دامنه هم از نظر جذب کاربر و هم از نظر سئو باید رعایت شود. وجود کلمه کلیدی در دامنه با هر شکل مختلفی ( به انگلیسی یا حتی فینگلیش و یا حتی فارسی ) در سئو تاثیر گذار است. دامنه کوتاه و جذاب و مرتبطی که درون آن کلمه کلیدی باشد فوق العاده است. برای مثال دامنه webdesign.com برای یک شرکت طراحی وب عالی است. یا حتی tarahisite.com هم یک دامنه بهینه از نظر سئو است.  کلمه کلیدی بهتر است در ابتدای دامنه باشد . مثلا webiran بهتر از iraniweb است و تاثیر آن به واضح در سئو مشخص است.کلمه کلیدی در دامین

تاثیر دامین های فارسی در سئو

این نوع دامین ها یک مزیت عالی دارند ! ان هم این است که به راحتی میتوانید در صدر نتایج قرار بگیرید ! البته به این معنی نیست که دیگر نیاز نیست فاکتور هارا رعایت نکنید اما تاثیری که دامین فارسی که دقیقا دارای کلمه کلیدی است دارد نمیتوان گذشت کرد. برای مثال تور ترکیه در گوگل را سرچ کنید! اما دامین فارسی معایبی هم دارد! کاربر به سختی آن را به خاطر میسپارد و موقع تایپ آدرس دامین به مشکل بر میخورد ! و از مهمتر دیگر باید برند سازی را فراموش کنید! سئو دامین با دامین فارسی

تاثیر دامین در نرخ کلیک یا CTR

نام دامین تاثیر مستقیم در CTR دارد. CTR یا نرخ کلیک نسبت کلیک به تعداد نمایش است. برای تاثیر دامین در نرخ کلیک تبلیغات کلیکی را جستجو کنید ! تحقیقات نشان داده شما وارد وبسایت کلیک یاب میشوید ! به صورت ناخودآگاه و دلیل آن هم این است که کلمه کلیدی در نام وبسایت وجود دارد.

با پنهان کردن اطلاعات مالک دامین از نظر گوگل مشکوک به نظر میرسید!

پنهان کردن اطلاعات مالک دامین مانند ماسک زدن و گشت و گذار کردن در سطح شهر است! اخیرا وبسایت های ایرانی اقدام به پنهان کردن اطلاعات دامین میکنند که تاثیر منفی بسیاری دارد و گوگل به دید یک وبسایت حرفه ای  که برای کاربران مفید است نگاه نمیکند. هیچوقت اطلاعاتتان را مخفی نکنید.

ایا تاریخچه مالک دامنه در سئو تاثیر گذار است؟

گوگل وبسایتی که مالک آن دائم در حال تغییر است را دوست ندارد و در نتایج قرار نمیدهد. گوگل از روش های مختلفی تغییر مالکیت دامین را میفهمد و یکی از این راه ها تغییر جیمیل و شماره تلفن است. وقتی قصد خرید دامنه ای را دارید باید وبسایت های دیگر مالک دامنه را نیز تحت بررسی قرار دهید . چرا که اگر وبسایتی پنالتی شده باشد گوگل آن را در بقیه وبسایت های مالک نیز تاثیر میدهد ! پس هر وقت اگر وبسایت شما به هر دلیلی پنالتی شد  در هنگام راه اندازی وبسایت جدید از نام و شماره تماس و جیمیل متفاوتی استفاده کنید.  و هیچوقت چندین وبسایت روی یک جیمیل یا شماره تماس نداشته باشید. اگر روزی وبسایت شما هک شود و یا پنالتی شود و هر نتیجه ای که در سئو منفی است به سراغ وبسایت شما بیاید گوگل آن را در بقیه وبسایت های شما نیز تاثیر میدهد.

از دامین ملی کشور (IR) استفاده کنیم؟تاثیر دامنه ir در سئو دامنه

اگر فکر میکنید مخاطبان شما فقط ایرانی هستند و شما وبسایتتان را در ایران سئو میکنید قطعا دامین ملی تاثیر گذار خواهد بود و در سئو های محلی نیز موفق خواهید بود. ولی به این معنی نیست که به فکر خرید دامنه های دیگر مانند com , org بیوفتید ! ساسپند کردن سرویس های خارجی , مانند ادوردز و برخی سرویس های ایمیل مارکتینگ و سئوی محلی محدود فقط به دامنه مربوط به کشور از معایب دامین ملی است!

زمان انقضای دامنه یک فاکتور تاثیر گذار دیگر در سئو

یک دامینی که ۱۰ سال دیگر منقضی میشود نسبت به وبسایتی که ۶ ماه تا انقضای دامنه باقی مانده است امتیاز بهتری در سئو میگیرد. این فاکتور میتواند با فاکتور عمر دامنه برابری کند ! چطور؟ یک دامنه ۱۰ سال عمر دانه دارد ولی یک سال تا انقضای آن مانده است نسبت به دامنه ای که ۱ سال دامین ایج دارد ولی ۵ سال زمان دارد تا انقضای دامنه تقریبا باهم برابری میکنند.

محل جغرافیای سرور و یا هاست در سئو چگونه تاثیر میگذارد؟

اگر سئوی شما محدود به یک کشوری است بهتر است سرور و هاستینگ شما در داخلی باشد. به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه انلاین دارید و سئوی شما مربوط به فقط کاربران ایرانی است بهتر است سرور  و هاست ایران خریداری کنید . این باعث میشود در نتایج چند پله بالاتر از وبسایت هایی که سرور خارج از ایران دارند دیده شوید  و این کاملا ثابت شده است!

افزایش اعتماد گوگل به سایت با تهیه SSL و IP اختصاصی

در هاست های اشتراکی وبسایت های زیادی روی یک ای پی قرار دارند و اگر یکی از وبسایت ها پنالتی بشود و ای پی بلاک شود بقیه وبسایت های موجود در آن نیز بلاک میشوند و تاثیر منفی به سئوی وبسایتشان ورود میکند ! پس اگر هاستینگ شما ای پی اختصاصی ارائه نمیدهد به فکر تهیه آن بیافتید. مورد دیگر تهیه SSL است. پروتکل SSL یک پروتکل رمز نگاری شده برای رد و بدل کردن داده های مهم مانند رمز عبور کارت بانکی است ! از SSL در بخش های مهم وبسایت مانند صفحه ورود  و ذخیره اطلاعات مهم استفاده میشود. با استفاده از SSL برای گوگل ثابت میکنید که امنیت کاربرانتان برای شما بسیار اهمیت دارد و در نتیجه سئوی وبسایت شما بهینه میشود.

سخن اخر : 

با به کارگیری تمام جزئیات و نکات مهم در سئو به نتیجه فوق العاده ای میرسید. پس از فاکتور های سطح دامنه و سطح هاستینگ به سادگی عبور نکنید و تا جایی که میتوانید آن هارا بهینه سازی کنید . موفق باشید .

 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری