بازگشت
زمان مطالعه: 16 دقیقه

تحقیق کلمات کلیدی تاثیر مستقیم در مخاطبان هدف دارد

تحقیق کلمات کلیدی و به کارگیری  اصولی کلمات کلیدی مناسب میتواند باعث بهینه سازی سئو وبسایتتان شده و  گسترده شدن محدوده مخاطبان یا مشتریانتان شود. بلعکس هم ممکن است اتفاق بیافتد ممکن است طبق کلمات کلیدی نامناسب و بی ربط وبسایت شما سئو شده باشد و در نتیجه وبسایتتان  رو به افول میرود.

هدف از تحقیق کلمات کلیدی در واقع جذب بازدیدکننده نیست! بلکه جذب بازدیدکننده هدف است . کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی مناسب هستند که محتوای شما و یا محصولات شما برای آن دسته از جستجو کنندگان مفید باشد و دقیقا برای رسیدن به محتوا یا محصول شما کلمات را در باکس جستجو سرچ کنند.

تحقیق کلمات کلیدی

یکی از اصول اولیه بازاریابی جذب افرادی هستند که دقیقا به محصول یا محتوای شما نیاز دارند. یک مثال میزنم فرض کنید میخواهید قرص لاغری بفروشید . آیا کسی که لاغر است نیاز به این قرص ها دارد؟ طبیعتا خیر.

اگر به چندین هزار نفر که چربی ندارند و لاغر هستند قرص لاغری تبلیغ کنیم به احتمال زیاد نرخ تبدیل بسیار پایین است و میتوان گفت وجود ندارد! اما اگر این قرص ها را به ۱۰ نفر تبلیغ کنیم که اضافه وزن دارند نرخ تبدیل و درصد خرید بسیار بالاتر از مورد بالا است!

بنابراین تعداد  بازدیدکنندگان و مخاطبان مهم نیست گرچه این بازدیدکنندگان اگر مخاطبان هدف باشند فروش مارا بالا میبرند اما در مرحله اول باید به دنبال جذب افرادی باشیم که دقیقا به محتوای ما نیاز دارند.

در تحقیق کلمات کلیدی هم اگر دقت نکنید و کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب نکنید ممکن است در همین دام بیافتید و بازدیدکنندگان زیادی داشته باشید ولی دریغ از هیچگونه مشتری و …

چه کلمات کلیدی مناسب وبسایت ما هستند؟

در ابزار های تحقیق کلمات کلیدی آمار نشان میدهد که عبارت های تک کلمه ای بسیار پرجستجو هستند. اما سوال اینجاست که آیا این کلمات مناسب وبسایت ما هستند!؟ فرض کنید یک فروشگاه آنلاین لباس دارید. به نظر شما کلمه کلیدی “آدیداس” برای صفحه فروش کفش آدیداس شما مناسب است؟

کسی که “آدیداس” را جستجو میکند طبیعتا به دنبال خرید نیست و به دنبال اطلاعات راجب این کمپانی است ولی کسی که عبارت “خرید کفش نایک سفید مردانه” را جستجو میکند به احتمال زیاد دنبال خرید است!

کلمات تک کلمه ای بسیار پرجستجو هستند ولی تنها ۳۰ درصد از جستجو هارا تشکیل میدهند! ۷۰ درصد بقیه را عبارت های دم دراز یا long tail keyword تشکیل میدهند . عبارات طولانی یا همان دم دراز همان مخاطبان هدفی است که به آن اشاره کردیم. در ادامه ابزار های را به شما معرفی میکنیم که با استفاده از آن ها بتوانید کلمات کلیدی مناسبی را برای صفحات وبسایتتان انتخاب کنید.تحقیق کلمات کلیدی در گوگل

خودتان را جای کاربران قرار دهید

برای درک بهتر از تحقیق کلمات کلیدی خودتان را جای کاربران قرار دهید. اگر جای آنها بودید چه چیزی را جستجو میکردید؟

تمام آنهارا یاد داشت کنید. میتوانید یک نظر سنجی هم برگزار کنید! از دوست و آشنایان سوال کنید که اگر به دنبال چنین محصول یا چنین محتوایی باشند چه چیزی را جستجو میکنند. به عبارات ها و کلمات عجیب غریبی برخورد میکنید که تا بحال نشنیده اید ولی کلمات و عبارات پر جستجو هستند!

من وقتی از آشنایان برای خدمات طراحی وبسایت سوال کردم با عباراتی مثل “طراحی سایت در خاور میانه” طراحی سایت در شرق” برخورد کردم که عبارات مناسبی بودند!

تحقیق کلمات کلیدی با ابزار kwfinder

یکی از بهترین ابزار های برای تحقیق کلمات کلیدی بی شک ابزار kwfinder است. این ابزار اخیرا به یک ابزار محبوب تبدیل شده است که برخی اوقات از ارائه خدمات رایگان خود داری میکند به دلیل وجود بیش از حد ترافیک در وبسایت!

kwifnder میزان دقیق از جستجو عبارت های طولانی به میزان سختی بهینه سازی در آن کلمه یا عبارت را مشخص میکند . kwfinder فقط ۵ بار اجازه میدهد تا به صورت رایگان از ابزار استفاده کنید و برای استفاده بیشتر باید هزینه بپردازید.  خوشبختانه این ابزار فعلا با کاربران ایرانی مشکلی ندارد.

برای شروع ابتدا وارد وبسایت kwfinder شوید. این ابزار از سه قسمت اصلی تشکیل شده است .

تحقیق کلمات کلیدی با ابزار kwfinder

این ابزار سه قسمت suggestion , autocomplete, question دارد و ما برای تحقیق کلمات کلیدی به پیشنهادات یا همان suggestion کار داریم. همانطور که در تصویر مشخص است در فیلد اول کلمه کلیدی مورد نظرتان را وارد کنید.

فیلد دوم را usa انتخاب کنید به دلیل اینکه اکثر کاربران ایرانی از google.com برای جستجو استفاده میکنند که مختص کشور آمریکا است.  در فیلد سوم زبان فارسی را انتخاب کنید و روی find keyword کلیک کنید. ما عبارت آموزش فتوشاپ را وارد کرده ایم و نتیجه را بررسی میکنیم.

تحقیق کلمات کلیدی

در قسمت اول کلمات و عبارات پیشنهادی لیست شده است که میتوانید علاوه بر عبارتی که وارد کرده اید این عبارات پیشنهاد شده را هم مورد بررسی قرار دهید. در قسمت دوم یعنی سرچ میزان جستجو کلمه کلیدی را در ماه را نشان میدهد . در سمت چپ در بخش keyword seo dificulity میزان سختی عبارت یا کلمه را برای بهینه سازی سئو نشان میدهد.

نتیجه گیری

در سه مرحله میتوانید کلمات کلیدی مناسبی برای وبسایتتان انتخاب کنید.

  1. در مرحله اول خودتان را جای کاربران قرار دهید و یک درک بهتر از وبسایت و حوزه فعالیتتان داشته باشید. برای هر صفحه وبسایتتان کامل تحقیق کنید و عبارات و کلماتی که به ذهنتان میرسد را یاد داشت کنید.
  2. در مرحله دوم با استفاده ابزار kwfinder میتوانید میزان جستجو  عبارات و میزان سختی آنهارا به دست بیاورید. در این ابزار با عبارات مشابه هم برخورد میکنید که میتوانید از آنها هم استفاده کنید.
  3. مرحله آخر : روی کلمات و عباراتی که انتخاب کرده اید تحقیق کنید که آیا این عبارات و کلمات برای این صفحه مناسب هستند! ایا کاربرانی که با جستجو این کلمات به وبسایت ما میرسند محتوای مفید یا محصول مورد نیازشان را دریافت میکنند؟ اگر جوابتان مثبت است کارتان را به نحو احسن انجام داده اید در غیر این صورت مراحل را تکرار کنید و کلمات و عبارات بهتری را انتخاب کنید. موفق باشید.
حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری