بازگشت
زمان مطالعه: 15 دقیقه

بازاریابی با اینستاگرام در سه مرحله | کسب در آمد از اینستاگرام

بازاریابی با اینستاگرام قطعا به رشد فروش شما کمک میکند ولی در این مقاله فقط راجب ” خوب بودن بازاریابی با اینستاگرام” بحث نمیکنیم و راهکاری هایی برای کسب و درآمد از اینستاگرام ارائه میدهیم. اینستاگرام قطعا جذابترین شبکه اجتماعی است که همه مان برای چندین بار مدت ها سرگرم این شبکه اجتماعی جهانی شده ایم ! نمیخواهم در این مقاله آماری از رشد انفجاری کاربران اینستاگرام حرفی بزنم به این دلیل که همه میدانیم هرکسی چه افراد مشهور و چه افراد معمولی از این شبکه اجتماعی استفاده میکنند.

هر شبکه اجتماعی حال و هوای خاص خودش را دارد ! حال و هوای شبکه اجتماعی اینستاگرام فان و جذاب است ! و کاربران اینستاگرام بیشتر با هدف سرگرمی اینستاگرام را دنبال میکنند.  پس محتوایی که در اینستاگرام پرطرفدار است که کاربران را سرگرم کند و حتی برای چند لحظه حس شادی را به کاربران منتقل کند بازاریابی با اینستاگرام باید هوشمندانه باشد. اینستاگرام محیط مناسبی برای ارائه آموزش نیست و مناسب محتوای خبری هم نیست ! تلگرام بهترین گزینه برای ارائه محتوای آموزشی , خبری است که در مقاله ای جداگانه به بررسی این اپلیکشن و بازاریابی میپردازیم. در این مقاله ما سه مرحله برای بازاریابی اینستاگرام ارائه داده ایم که شامل جذب فالور و تولید محتوای جذاب و تبدیل فالور به مشتری است. در اخر این مقاله انتظار میرود که یک برنامه هفتگی برای صفحه تان در اینستاگرام داشته باشید.  فقط نکته ای عرض کنم که هر راهکاری که ارائه میشود زیاده روی نکنید مثلا وقتی گفته میشود با کاربرانتان شوخی بکنید این کار را بیش از حد انجام ندهید!

چه نوع پیج هایی در اینستاگرام پر طرفدار هستند؟

در اینستاگرام پیج هایی پرطرفدار هستند که پست هایی طنز و خنده دار , آشپزی و تصاویر غذا , استایل و مدل لباس , پیج های ورزشی و انگیزشی قرار میدهند  و سلبریتی ها هستند که فالور های میلیونی دارند. پیج های آموزشی و خبری آمار کم فالور ترین و کم طرفدار ترین صفحات در اینستاگرام را به خود اختصاص داده اند.

با چه چیزی بازاریابی با اینستاگرام را شروع کنیم؟

برای شروع بازاریابی با اینستاگرام ابتدا باید فقط به فکر جذب فالور باشید نه چیز دیگری. تنها هدفتان باید این باشد که بازدیدکننده ای که صفحه شمارا میبیند دکمه مستطیل آبی را فشار دهد. و سپس به فکر نگهداری مشتری و تبدیل آن به مشتری ( بازاریابی با اینستاگرام ) شوید. پس بخش اول بازاریابی با اینستاگرام جذب مخاطب است.

جذب فالور در اینستاگرام با هر روش ممکن بعد  شروع بازاریابی در اینستاگرام

ابتدا یک بیو عالی داشته باشید ! بازدیدکننده را قانع کنید که شمارا فالو کند! از جملاتی مانند بزگترین پیج , بهترین پیج , بزرگترین شرکت فلان بپرهیزید! بعضی صفحات اینستاگرام را میبینم که در بیو نوشته اند ” بزرگترین شرکت در فلان حوزه در ایران ” اگر شما بزرگترین شرکت هستید پس چرا انقدر کم فالور دارید!؟ اینها دلیل قانع کننده ای نیستند ! در بیو محتوایی که قرار است به کاربر ارائه دهید را بنویسید. مثلا در این پیج ایده های مد و فاشیون قرار داده میشود که میتوانید از آنها در زندگی روزمره استفاده کنید.

نظر سنجی کنید ایرانی ها به نظر دادن علاقه دارند !

یکی از مدل های محتوای که در ایران بسیار پرطرفدار است ارائه نظر سنجی است! برای اثبات این کافی است که یک عکس تصادف ماشین در پیجتان قرار دهید! میبینید که چند صد کامنت دریافت میکنید! بگذریم. سوژه هایی مرتبط با موضوع پیجتان پیدا کنید و در یک نظرسنجی برگذار کنید

هیچ گاه فالور فیک نخرید اعتماد کاربرانتان را از بین نبرید

شاید شما هم مثل من وقتی میخواهید عضو کانالی در تلگرام شوید و یا یک صفحه ای را فالو کنید ابتدا به آمار دنبال کننده های آن توجه میکنید! اما این دلیل نمیشود که فالور فیک بخرید. دنبال کنندگان و کاربران اگر متوجه شوند کامنت فیک اضافه کرده اید به کلی بی اعتماد میشوند. هرگز این کار را نکنید و برای یک محرک میتوانید در یکسری صفحه های پرطرفدار تبلیغات بکنید.

برای بازاریابی با اینستاگرام نیاز به تولید محتوا است

ابتدا برای ایده یابی تولید محتوا جذابترین مدل هایی که به ذهنتان میرسد را یاد داشت کنید و اگر باز ایده چندانی به ذهنتان نرسید میتوانید از رقبا کمک بگیرید. رقبای هم حوزه خودتان را پیدا کنید و ببینید چه مدل پست هایی را منتشر میکنند. البته منظورمان این نیست که دقیقا پست هارا کپی کنید . در زیر ما چند ایده را قرار داده ایم که میتوانید استفاده کنید.

 

 

  • نظرات مشتریان
  • پشت صحنه ها
  • معرفی یک رویداد
  • معرفی ابزار
  • قبل و بعد
  • سخنان انگیزشی
  • عکس محصولات در دست مشتریان

این ها برخی از ایده هایی بودند که میتوانید از آنها در بازاریابی با اینستاگرام استفاده کنید. قبل و بعد , عکس محصولات در دست مشتریان , پشت صحنه ها از مدل های هستند که سبب افزایش اعتماد کاربران میشود و بدون اعتماد هیچ بازاریابی در اینستاگرام صورت نمیگیرد.

مخاطبان هدفتان را شناسایی کنید و سپس به تولید محتوا فکر کنید

قطعا مخاطبانتان هستند که در نهایت تبدیل به خریدار میشوند . پس باید به دنبال مخاطبانی باشید که نیاز به محصولات شما دارند. برای مثال مخاطبانی که به فیلم و سریال علاقه دارند دنبال کنندگان خوبی برای پیج فروش مکمل ورزشی نیست! پس باید ابتدا مخاطبان هدفتان را مشخص کنید و بعد به تولید محتوا بپردازید.

مخاطبان هدف در کسب در آمد از اینستاگرام

مخاطبان هدف یک پیج فروش مکمل ورزشی میتواند افرادی باشند که به ورزش علاقه دارند و میخواهند تناسب اندام داشته باشند و میانگین سنی ۲۰ تا ۴۰ سال دارند.

یک برنامه هفتگی تولید محتوای اختصاصی بسازید!

برای اینکه سردرگم نشوید یک برنامه هفتگی بسازید و هر روز نوع محتوایی که قرار است منتشر کنید را مشخص کنید و وقت زیادی صرف اینکه ” امروز چی بزارم اینستا ” نکنید 🙂 ی

تصاویر بومی در اعتماد سازی بسیار موثر هستند

 

منظورمان از تصاویر بومی تصاویری هستند که وطنی هستند و خارجی نیستند . اگر یک پیج معرفی مبلمان دارید بهترین تصویری که میتوانید در پیج تان منتشر کنید تصویر مبلی است که یک فرد ایرانی در کنارش است . و یا اگر یک پیج فروش تجهیزات ورزشی دارید بهتر است تصویر یک فرد ایرانی در حال استفاده از لوازم ورزشی را قرار دهید. تصاویر بومی و یا ایرانی تاثیر فوق العاده ای در اعتماد سازی دارند و صد در صد بدون اعتماد سازی بازاریابی با اینستاگرام غیر ممکن است مخصوصا اگر همکاری در فروش میکنید.

اینستاگرام خود را ویژه کنید!

محتوایی که قرار است در اینستاگرام قرار دهید را در هیچ شبکه اجتماعی دیگری منتشر نکنید! مثلا اگر قرار است کد تخفیف قرار دهید در تلگرام هم کد تخفیف قرار ندهید! و در بقیه رسانه هایتان مانند وبسایت هم اعلام کنید که فقط در اینستاگرام یک اتفاقی رخ میدهد و فلان چیز را فقط در اینستاگرام قرار میدهیم.

محصولاتتان را معرفی کنید و قبل از معرفی محصول احساس نیاز ایجاد کنید

اگر قصد معرفی محصولی دارید چند هفته قبل از معرفی محصول  و بازاریابی در کاربر اجساس نیاز ایجاد کنید. مثلا اگر قرار است شما محصول تقویت موهای سر را معرفی کنید مدتی قبل میتوانید اثرات بد کم پشتی مو در اعتماد به نفس و زیبایی و تاثیرات بد آب و هوا در کم پشتی مورا به بازدید کننده نشان دهید و سپس محصولتان را معرفی کنید و بازدیدکننده را تبدیل به مشتری کنید.

سخن آخر : برای موفقیت در هرچیزی نیاز به زمان هست. در نکته هایی که ارائه دادیم زیاده روی نکنید. یک برنامه هفتگی داشته باشید و طبق ان و به صورت مداوم محتوا تولید کنید. برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری نیاز به اعتماد سازی  است . موفق باشید 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری