بازگشت
زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه

کسب درآمد از وردپرس | معدن نامحدود طلا

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا ابتدا رویای ایجاد سایت در ۵ دقیقه را محقق کرد و الان تبدیل به یک منبع کسب درآمد  میلیونی از اینترنت در سراسر جهان شده است ! مارکت هایی وجود دارند که تنها یکی از قالب های ان ۲۵۰ میلیارد سود داشته است ! هزاران توسعه دهنده بر پایه وردپرس وجود دارند که وردپرس تبدیل به درآمد اول و شغل اولشان شده است. در این مقاله به  مدل های کسب درآمد از وردپرس پرداخته ایم  و میانگین درآمد معقول در هر روش را تخمین زده ایم. مدل های درآمدی که در اینجا معرفی میکنیم به تومان است و قطعا اگر در عرصه جهانی خدمات این سیستم مدیریت محتوا ارائه دهید , در آمد بسیار بیشتری خواهید داشت.

چرا کسب درآمد از وردپرس ؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای است که بیش از ۳۰ درصد وبسایت های جهان بر پایه این پلت فرم هستند و یک بازار جهانی بسیار بزرگی دارد. شاید بگویید با وجود غول های مارکتی که وجود دارد چگونه میتوانیم مشتری جذب کنیم و کسب درآمد کنیم؟ کسب در آمد از وردپرسوردپرس بازار بسیار بزرگی دارد و قطعا شما هم میتوانید در گوشه ای از این بازار کسب و کار خودرا راه بندازید ! گرچه برج ساز های زیادی وجود دارند ولی افرادی به خانه های کوچک هم نیاز دارند 🙂 وردپرس هزاران افزونه  و هزاران قالب رایگان دارد به صورتی که در انتخاب قالب برای وبسایتتان دچار کمال گرایی میشوید و سردرگرم میشوید ! با این حال در مارکت های جهانی قالب هایی وجود دارند که چندین هزار فروش رفته اند و به پول ایران ۲۵۰ میلیارد سود داشته اند! فروش قالب و افزونه تنها راهکسب درآمد از وردپرس نیست و روش های بسیار زیادی وجود دارد که در ادامه معرفی میکنیم.

روش اول کسب درآمد از وردپرس : خدمات برنامه نویسی و طراحی وب

با وجود چندین قالب رایگان و افزونه رایگان برخی از وبمستران خواستار قالب و افزونه اختصاصی هستند تا فانتزی های دلخواه خودرا پیاده سازی کنند.

برای ارائه خدمات طراحی وب و برنامه نویسی وب باید مهارت های UI / UX / CSS / HTML / PHP / JQUERY / WordPress Woocommerc مسلط بود. در بازار بسیار بزرگ وردپرس حتی اگر در یکی از این مهارت ها تسلط کافی داشته باشید میتوانید کسب در آمد کنید.

کسب در آمد از خدمات طراحی وب

میزان کسب درآمد از وردپرس در خدمات طراحی وب : بسته به مهارتتان و تواناهایی که دارید درآمد متفاوت است. و حقوق پایه یک طراح و برنامه نویس وب از ۴ یا ۵ میلیون شروع میشود. در وبسایت های فریلنسری نیز میتوانید فعالیت کنید و حدودا اگر در ماه ۲ پروژه ۴  میلیونی و ۲ پروژه ۱ میلیونی داشته باشید میتوانید ماهیانه ۱۰ میلیون کسب در آمد کنید.

روش دوم کسب درآمد از وردپرس : فروش افزونه و قالب وردپرس

این مدل کسب در آمد کاملا با ارائه خدمات برنامه نویسی و طراحی وب تفاوت دارد. در این روش شما یکبار افزونه و یا قالب را طراحی میکنید و آن را در مارکت های فروش قالب و افزونه قرار میدهید و بهبود مستمر میدهید. برای قالب و یا افزونه ای که طراحی کرده اید باید پشتیبانی دهید ( بسته به سیاست مارکت مدت زمان پشتیبانی متفاوت است ) برای فروش قالب و افزونه در مارکت های خارجی باید اختصاصی طراحی کنید که اکثر این مارکت ها با طراحان ایرانی مشکل دارند و حسابشان را مسدود میکنند ,  گرچه روش هایی برای دور زدن این تحریم است ولی ریسک زیادی دارد. برای فروش قالب در مارکت های ایرانی میتوانید قالب های خارجی را بومی کنید و فارسی سازی کنید و حتما نیاز نیست برنامه نویسی بلد باشید.

میزان کسب درآمد از وردپرس در فروش قالب و افزونه : هر قالب و یا افزونه با متوسط قیمت ۸۰ هزار تومان در مارکت های ایرانی و متوسط فروش ۴۰ قالب در ماه میتوانید به دآمد ۳ میلیون برسید. در مارکت های خارجی با متوسط فروش ۳۰ و متوسط قیمت ۳۰ دلار میتوانید به د آمد ایران حدود ۱۰ میلیون در ماه دست پیدا کنید. به مرور زمان میتوانید قالب ها و افزونه های بیشتری اضافه کنید و درآمد خودرا بیشتر کنید.

روش سوم کسب درآمد از وردپرس : فروش هاست وردپرس

هر وبسایتی برای حضور آنلاین در وب نیاز به هاست دارد. برای راه اندازی یک فروشگاه به صورت فیزیکی نیاز به یک فضا وجود دارد. فضایی که بتواند مقدار مشتریانمان را در خود جای دهد و ظرفیت کافی داشته باشد و در یک مکان پر تردد حضور داشته باشد. برای راه اندازی یک وبسایت نیاز به هاستی است که بتواند پاسخگوی بازدیدکنندگان باشد و سرعت و پهنای باند کافی داشته باشد تا وبسایت به اصطلاح Down نشود.کسب در آمد از فروش هاست در کسب درآمد از وردپرس با فروش هاست نیاز نیست یک دیتاسنتر اجاره کنید و سرمایه میلیاردی خرج آن بکنید! نمایندگی فروش هاست بگیرید و با تبلیغات و یا تولید محتوا بازدیدکننده جذب کنید و فروش داشته باشید. سیاست های قیمت گذاری را میتوانید تغییر دهید تا کاربر را وسوسه به خرید بکنید.

میزان کسب درآمد از وردپرس در فروش هاست :  پلن های مختلفی میتوانید تعریف کنید. برای مثال در پلن ۵ گیگابایت فضا و ۲۰ گیگ پهنای باند و هزینه سالیانه ۲۰۰ هزار تومن اگر هر روز فقط یک مشتری داشته باشید میتوانید  ۶ میلیون کسب درآمد کنید.

روش چهارم کسب درآمد از وردپرس : بسته های راه انداز سایت

افراد و سازمان های زیادی هستند که به قول معروف در دقیقه ۹۰ به فکر راه اندازی سایت می افتند ( نمایشگاه ها , رویداد های مختلف که نیاز به سایت دارند ) و اصلا وقت کافی ندارند. با ارائه بسته های راه اندازی سایت سریع میتوانید مشتریان زیادی جذب کنید که واقعا به این خدمات نیاز دارند.

میزان کسب درآمد از وردپرس در بسته های راه انداز سایت : پلن های مختلفی میتوانید تعریف کنید. برای مثال برای یک سایت شرکتی با صفحات تماس با ما و درباره ما و نصب یک پوسته شرکتی و قرار دادن تصاویر و محتوای جزئی که وبسایت خالی نباشد میتوانید ۴۰۰ هزار تومان دریافت کنید که کمتر از چند ساعت زمان میبرد. در قبال این یک وبسایت فروشگاهی با امکاناتی مثل آمار فروش و تنظیم افزونه های سئو و قرار دادن چند محصول میتوانید ۲ میلیون دریافت کنید. هر روز اگر یک مشتری ۲ میلیونی داشته باشید میتوانید ماهیانه ۶۰ میلیون کسب درآمد کنید! عدد بزرگریه نه!

روش پنجم کسب درآمد از وردپرس : بسته های مدیریتی

شرکت هایی وجود دارند که وقت کافی برای مدیریت وبسایت و بروزرسانی ندارند و نیاز به یک وبمستر مجازی دارند ( تا  از شر بیمه در امان باشند :/ )
بسته های مدیریتی میتوانید تعریف کنید و شروع به کسب در آمد کنید. خدماتی مثل انتشار محتوا , بروز رسانی افزونه ها , ارسال محتوا در شبکه های اجتماعی و افزایش سرعت سایت , رفع مشکلات سایت و … ارائه دهید.

میزان کسب درآمد از وردپرس در بسته های مدیریتی : باز هم در این مدل کسب درآمد میتوانید پلن های مختلفی تعریف کنید. برای مثال برای ۸ مقاله در ماه و ۸ پست در ماه برای سوشال ها و افزایش سرعت سایت و اپدیت افزونه ها و قالب ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان مناسب است. با روزانه ۱ مشتری میتوانید در ماه ۶ میلیون کسب در آمد داشته باشید.

روش پنجم کسب درآمد از وردپرس : بسته های بهینه سازی سئو

سئو برادر جدا نشدنی از کسب و کار در وب است . هرکسی که به فکر کسب در آمد از طریق سایتش باشد , بدون سئو به مشکل برمیخورد. بسته های سئو و بهینه سازی سئو سایت میتوانید تعریف کنید و در هرکدام خدماتی مثل سرعت وبسایت , تنظیم افزونه های سئو , تنظیم کلمات کلیدی , بهینه سازی سئو صفحات , سئو خارجی , سئو داخلی سایت تعریف کنید . کسب در آمد از سئو

میزان کسب درآمد از وردپرس در بسته های بهینه سازی سئو : برای خدماتی که در بالا ارائه کردیم هزینه ۸۰۰ هزار تومان مناسب است بسته به تعداد کلمات کلیدی و صفحات ممکن است متفاوت باشد. هر روز بهینه سازی ۱ سایت و یک مشتری در امدی نزدیک ۲۰ میلیون در ماه را میتوانید داشته باشید.

مشتریان را از کجا جذب کنیم؟جذب مشتری

اگه پول دارید تبلیغات اگه پول ندارید سئو ! یک وبسایت میتوانید برای ارائه خدمات خود راه اندازی کنید و آن را سئو کنید و یا تبلیغات ادورزد بگیرید. وبسایت های فریلنسری مثل پونیشا , انجام میدم , فریلنسر دات کام وجود دارند که میتوانید به صورت فریلنسری مشغول شوید و کسب درآمد کنید. کسب درآمد و جدال با رقبا در وبسایت های فریلنسری تجربه خاص و قلق خاص خودش را دارد که در مرور زمان میتوانید به دست بیاورید.

سخن اخر : برای کسب درآمد در هر کجا نیاز به زمان و خوش اخلاقی و مشتری مداری است! استمرار داشته باشید و ابتدا بازدیدکننده جذب کنید و اعتماد سازی کنید و سپس به کسب درآمد بپردازید. دنیای وردپرس آنقدر بزرگ است که مثل یک معدن نامحدود طلا است ! در هر گوشه ای از این دنیا میتوانید کسب و کار خود را داشته باشید و درآمد قابل توجهی هم کسب کنید . موفق باشید.

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری