بازگشت
استارتاپ ویکند اردبیل

رویداد کارآفرینی مدیریت و خدمات شهری اردبیل

 

استارتاپ ویکند اردبیل

 

رویداد کارآفرینی مدیریت و خدمات شهری اردبیل

در عصر فناوری‌اطلاعات، شهرنشینی و توسعه خدمات شهری یکی از پدیده ­های ویژه است. رشد سریع شهرها ،زندگی شهری را برای مردم و مسئولین به یک چالش عظیم تبدیل نموده است. تراکم جمعیت، دشواری رفت و آمد در محیط­ های شهری، آلودگی‌ هوا و ناامنی­های اجتماعی، برخی از دغدغه‌هایی است که ذهن مسئولان و صاحب­نظران در حوزه ­های مختلف را به خود مشغول نموده است. در این خصوص، به منظور کاهش و برطرف نمودن مشکلات یاد شده، توسعه فناوری اطّلاعات و ارتباطات مد نظر قرار گرفته است. در حوزه مدیریت شهر­های بزرگ جهان، توسعه فناوری­های اطلاعات و ارتباطات باعث ایجاد تحولات اساسی در هوشمندسازی نظام ­های اداره، کنترل، برنامه‌ریزی و توسعه خدمات امور شهری شده است.

رویداد استارت آپ ویکند مدیریت و خدمات شهری اردبیل، با هدف حمایت از استعدادهای جوان و ایده های خلاقانه برای تسهیل در خدمات شهری اردبیل و گسترش کسب و کارهای استارت آپی، به مناسبت بزرگداشت روز اردبیل با همکاری دبیرخانه همایش روز اردبیل برگزار خواهد شد. محورهای اصلی این رویداد با توجه به ظرفیت های خاص فرهنگی، طبیعی و تاریخی شهر اردبیل در پنج بخش زیر تدوین شده است.

 • گردشگری و احیای میراث فرهنگی
 • محیط زیست و مدیریت پسماند
 • فرهنگ‌سازی عمومی و حقوق شهروندی
 • محورهای توسعه شهری
 • شهر هوشمند

شرکت کنندگان در این رویداد دور هم جمع می شوند تا استارت آپ هایی برای حل چالش های موجود در خدمت رسانی مرتبط با این محورها ارائه و پیشنهاد دهند و طی سه روز با همکاری اعضاء تیمشان، نمونه اولیه محصول خود را پیاده سازی نمایند. شرکت کنندگان در این رویداد ممکن است جزو یکی از افراد زیر باشند:

 1. افرادی که با ایده ی مناسب و تیمی متشکل از توانایی های لازم قصد پیاده سازی ایده ی خود و توسعه محصول را دارند.
 2. افرادی که ایده هایی برای محورهای اصلی رویداد دارند ولی به علت نداشتن توانایی فنی لازم، قصد تشکیل تیم جهت پیاده سازی وارتقا ایده ی خود را دارند.
 3. افرادی که ایده ای مرتبط با محورهای رویداد ندارند ولی می توانند با استفاده از توانایی فنی مناسبشان در پیاده سازی ایده ی دیگران همکاری نمایند.
 4. افرادی که علاقه مند به راه اندازی استارتاپ هستند اما ایده خاصی ندارند و قصد دارند ارتباطات لازم جهت ساخت یک تیم کاری قدرتمند را ایجاد کنند.
 5. افراد، سازمانها یا شرکت های علاقه مند به سرمایه گذاری در کسب و کارهای استارت آپی

 

جوایز و خدمات رفاهی ویژه

جوایز تیم های برتر

 • تیم اول، ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر
 • تیم دوم، ۲۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر
 • تیم سوم، ۱۰ میلیون ریال جایزه نقدی + لوح تقدیر

روند برگزاری رویداد

روز اول:

در این رویداد که از ظهر روز چهارشنبه ۳ مرداد ماه آغاز می شود، افرادی که از طریق سایت رویداد ثبت نام نموده اند، پذیرش می شوند. در مراسم افتتاحیه پس از سخنرانی ابتدایی و معرفی مربیان، درمورد محورهای اصلی رویداد توضیحاتی ارائه خواهد شد. سپس شرکت کنندگان ایده های اولیه ی خود را برای رفع چالش های رویداد در مدت یک دقیقه با حضار مطرح می نمایند. پس از اینکه همه ایده ها مطرح شد، شرکت کنندگان به ایده های مورد علاقه خود رای میدهند و تعدادی از ایده های برتر اعلام می گردد. سپس صاحبان ایده های برتر مجددا فرصت دارند تا ایده و نیازهای تیم خود را بیان کنند. در نهایت شرکت کنندگان با توجه به علایقشان در تیم یکی از ایده های برتر قرار می‏ گیرند. بنابراین افرادی که انفرادی شرکت کرده اند و یا تخصص کافی در تیم خود ندارند، می توانند با دیگر شرکت کنندگان ارتباط برقرار کرده و تیم خود را کامل نمایند. بعد از شکل گیری تیم ها، کار گروهی آغاز شده و هر تیم به توسعه نمونه اولیه محصولی نرم افزاری حول ایده ی خود می پردازد.

روزدوم:
پنجشنبه ۴ مرداد ماه، افراد از ساعت ۸ صبح کار گروهی خود را آغاز می نمایند. در این روز کارگاهی با عنوان کارگاه بوم کسب و کار برگزار خواهد شد تا شرکت کنندگان بتوانند ایده خود را  بهتر تحلیل کنند. همچنین کارگاه دیگری با عنوان طراحی نمونه اولیه محصول نیز برگزار خواهد شد تا نکات ضروری در تولید نمونه اولیه محصول را به شرکت کنندگان گوشزد نماید. در طول روز دوم، تیم ها بر روی ایده ی خود تحلیل های تکمیلی را انجام داده و همچنین اعضاء فنی تیم به پیاده سازی نمونه اولیه محصول مشغول خواهند بود.

 روز سوم:

در روز پایانی جمعه ۵ مرداد ، افراد از ساعت ۸ صبح جمع بندی های خود را به صورت کار گروهی انجام می دهند. افراد تا ظهر پنج شنبه فرصت دارند تا ایده و نمونه اولیه محصول خود را پیاده سازی کرده و آماده ارائه به داوران نمایند. در مراسم اختتامیه رویداد استارت آپ ویکند خدمات شهری جم که بعد از ظهر روز جمعه با حضور داوران برگزار خواهد شد، مطابق معمول رویدادهای اینچنینی، پس از سخنرانی و معرفی داوران، هر یک از گروه ها ۵ دقیقه فرصت دارند تا ایده و محصول خود را ارائه دهند. پس از اتمام ارائه ها، داوران وارد شور شده و سه تیم با ایده های برتر را انتخاب خواهند نمود. پس از اعلام نتایج و اهدای جوایز تیم های برتر، شرکت کنندگان و مسئولین عکس دسته جمعی یادگاری خواهند گرفت و این رویداد پایان خواهد یافت.سرمایه گذاران و نهاد های مرتبط نیز می توانند با توجه به نیاز خود، از ایده های مد نظرشان حمایت های لازم را انجام دهند.

روز اول رویداد

عنوان خاتمه شروع
پذیرش و استقرار در سالن افتتاحیه ۱۴:۳۰ ۱۳:۳۰
سخنرانی ابتدایی مراسم افتتاحیه ۱۵:۰۰ ۱۴:۳۰
معرفی محورها و منتورها ۱۵:۳۰ ۱۵:۰۰
طرح ایده های شرکت کنندگان ۱۷:۰۰ ۱۵:۳۰
رأی گیری و انتخاب ایده های برتر و پذیرایی ۱۸:۰۰ ۱۷:۰۰
ارائه مجدد ایده های برتر ۱۹:۰۰ ۱۸:۰۰
تیم سازی ۲۰:۰۰ ۱۹:۰۰
پذیرایی شام و اسکان ۲۰:۰۰

روز دوم رویداد

عنوان خاتمه شروع
استقرار تیمها در سالن و کار گروهی ۱۹:۳۰ ۰۸:۰۰
پذیرایی صبحانه ۰۹:۰۰ ۰۸:۰۰
کارگاه آموزشی آشنایی با بوم کسب و کار ۱۱۰۰ ۱۰:۰۰
نماز و ناهار ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
کارگاه آموزشی طراحی نمونه اولیه محصول ۱۶:۰۰ ۱۵:۰۰
پذیرایی عصرانه ۱۸:۰۰ ۱۷:۰۰
کارگاه آموزشی برندینگ و بازاریابی ۱۹:۳۰ ۱۸:۳۰
و پذیرایی شام و اسکان ۲۰:۰۰

روز سوم رویداد

عنوان خاتمه شروع
استقرار در سالن دانشکده و جمع بندی نهایی ۱۴:۰۰ ۰۸:۰۰
پذیرایی صبحانه ۰۹:۰۰ ۰۸:۰۰
کارگاه پرزنت حرفه ای ایده و محصول ۱۱:۰۰ ۱۰:۰۰
نماز و ناهار ۱۴:۰۰ ۱۲:۰۰
استقرار در سالن اختتامیه ۱۴:۳۰ ۱۴:۰۰
پذیرایی ۱۵:۰۰ ۱۴:۳۰
آغاز اختتامیه و سخنرانی و معرفی داوران ۱۶:۰۰ ۱۵:۰۰
ارائه نهایی تیم ها ۱۸:۰۰ ۱۶:۰۰
انتخاب تیم های برتر توسط داوران و پذیرایی ۱۸:۳۰ ۱۸:۰۰
اعلام نتایج و اهدای جوایز ۱۹:۰۰ ۱۸:۳۰
خداحافظی و عکس دسته جمعی ۱۹:۳۰ ۱۹:۰۰
 اسکان ۱۹:۳۰

 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری