بازگشت
تکنیک های سئو ویدیو
زمان مطالعه: 17 دقیقه

روش های سئو ویدیو چیست؟ چگونه یک ویدیو را سئو کنیم؟

سئو ویدیو چگونه است؟ وجود ویدیو در محتوا یک سکو پرتاب در رتبه گیری است ولی فقط تولید و قرار دادن ویدیو در محتوا این سکو پرتاب عمل نمیکند. ویدیو ها همیشه معجزه میکنند و در اعتماد سازی , در جذب مخاطبان جدید , و.. همیشه موفق بوده است. ویدیو ها به قدری محبوب شده اند که یکی از مدیران گوگل امکان جایگزین شدن ویدیو ها در صفحه نتایج به صورت پیش فرض که محتوای متنی است خبر داد.

یعنی وقتی جستجویی انجام میدهید نتایج ویدیویی ابتدا مشاهده میشوند و برای  دیدن نتایج با محتوای متن باید به تب مربوط به آن بروید درست مانند تصاویر! گوگل اخیرا در اپدیت های خود ارزش تصاویر و ویدیو هارا بالا برده است و این به وضوح مشخص است.

هرچقدر از اهمیت یک ویدیو جذاب بگوییم کم گفتیم اما مسئله اینجاست که بعد از انتشار ویدیو چگونه آن را سئو کنیم؟ برای ویدیو ها مانند تصاویر نمیتوان تگ الت قرار داد و موضوع تصویر را مشخص کرد . هرچند که این روز ها گوگل خود موضوع تصویر را با ربات هایی که دارد تشخیص میدهد.

آموزش سئو ویدیو در وردپرس

در این مقاله روش های سئو ویدیو را به شما معرفی میکنیم که با به کارگیری این تکنیک ها شانس دیده شدن ویدیو و محتوایتان ۳۰ درصد افزایش می یابد! پس با ما همراه باشید. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله سئو تصاویر  در وردپرس را هم مطالعه کنید.

 آموش سئو ویدیو

انتخاب یک عنوان سئو شده و جذاب برای سئو ویدیو

حتما برای ویدیو یک عنوان که شامل کلمه کلیدی است بنویسید و عنوان بهتر است جذاب باشد به طوری که کاربر ترغیب به دیدن ویدیو شود.  کلمه کلیدی اگر در ابتدای عنوان باشد که چه بهتر!

انتخاب یک تصویر Custom Thumbnail برای سئو  ویدیو

Custom Thumbnail همان تصویری است که قبل از پلی شدن ویدیو به نمایش در می آید. کاربر با دیدن این تصویر تصمیم میگیرد که ویدیو را تماشا کند یا خیر! در میان چندین ویدیو تصویر شاخصی که جذابتر است و قانع کننده تر است بازدید میخورد.

در تصویر شاخص ویدیو بهتر است یک متن کوتاه و یک تصویر خیره کننده قرار دهید  که مرتبط با موضوع ویدیو باشد تا کاربر برای دیدن ویدئو ترغیب شود. یک نمونه تصویر شاخص ویدیو را میتوانید ببینید.

سئو ویدیو

ویدیو هایی را تولید کنید تا انتها دیده شود!

ویدیو هایی که دقایق بیشتری را دیده شده اند در نتایح در رتبه های بالاتری قرار میگیرند . ویدیو های کوتاه اکثرا تا آخر دیده میشوند و این برای سئو ویدیو یک مزیت است که هر چه دقایق بیشتری از ویدیو شما دیده شود , سئو ویدئوتان بهینه تر میشود.

برای سئو ویدیو یک پلیر جذاب و زیبا ضروری است

من همیشه با جمله ” مردم با چشمشان اعتماد میکنند ” موافق هستم. اگر یک پلیر قدیمی دارید و از پلیر پیش فرض وردپرس استفاده میکنید همین الان یک پلیر زیبا نصب کنید تا شانس کلیک بر روی دکمه پخش ویدیو افزایش یابد. بعضی از ویدئو پلیر ها هستند که ساعت های طولانی هم به تماشای ویدیو بپردازید باز هم خسته کننده نیست 🙂

یکی از پلیر های خوب وردپرس bzplayer نام دارد که حالت چسبندگی هم دارد.

ویدیو را در ابتدای محتوا قرار دهید

ویدیو را همیشه بعد از پاراگراف اول قرار دهید. به دلیل اینکه اکثر محتوا ها تا اخر خوانده نمیشوند و اگر ویدیو در ابتدای محتوا قرار نگیرد , شانس دیده شدن ویدیو کاهش می یابد.

در سئو ویدیو عنوان ویدیو را تگ h2 قرار دهید

عنوان ویدیو را جذاب بنویسید و از تگ H2 استفاده کنید تا اهمیت موضوع ویدیو در محتوایتان برای موتور های جستجو مشخص شود.

در ده ثانیه اول سریع بروید روی اصل مطلب

در ده ثانیه اول از تعریف اتفاقات روز گذشته و یا احوالپرسی خود داری کنید و سریع به موضوعی که انتخاب کردید  بپردازید. احوالپسری و چیز های بی ربط باعث میشود کاربر از حوصله برود و به سراغ ویدئو بعدی برود!

آموزش سئو ویدیو

ویدیو هارا مستقیم در وبسایت آپلود کنیم یا از اپارات و یوتیوب استفاده کنیم؟

انتشار ویدیو به صورت مستقیم یا انتشار در شبکه های اجتماعی ویدیو مثل اپارات هر کدام مزایا و معایبی دارند. یکی از این مزایا اشغال نکردن فضای هاستینگ است و منابع هاستینگ را مصرف نمیکند و ویدیو در سرور های مربوط به شبکه اجتماعی ویدیوئی که اپلود کرده اید ذخیره شد است.

اما یکی از این معایب این است که وقتی ویدیو شما در نتایج گوگل کلیک میشود دیگر کاربر وارد وبسایت شما نمیشود و مستقیما ویدیو را از طریق شبکه اجتماعی مشاهده میکند!

اما همچنان ارائه غیر مستقیم ویدیو در صفحه باعث بهینه سازی سئو آن صفحه میشود و تفاوتی ندارد گرچه در مدت ها پیش خزنده های گوگل مشکل داشتند ولی این روز ها این مشکل شناسایی ویدیو ها حل شده است.

نتیجه گیری 

در ابتدا از اهمیت وجود ویدیو برای بهینه سازی صفحات از منظر سئو و جذب مخاطبان بحث کردیم و در ادامه روش های بهینه سازی سئو ویدیو را ارائه دادیم. روش های کاملا جدید و تکنیک هایی که چندین درصد احتمال تماشای ویدیو توسط کاربر میان هزاران ویدیو افزایش میدهد . و در آخر راجب یک ابهام در مورد انتشار ویدیو مستقیم و غیر مستقیم را برطرف کردیم. موفق باشید

 

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

طراح وب , دانشجو , نویسنده و مترجم ...
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری