بازگشت
آموزش سئو وردپرس با yoast seo
زمان مطالعه: 18 دقیقه

آموزش سئو وردپرس با Yoast SEO (بصورت گام به گام)

با سلام خدمت تمامی کاربران آرتا وردپرس؛

افزونه سئو وردپرس

سئو و بهینه‌ سازی یک سایت اولین قدم برای ورود به عرصه وب و حضور در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو است. وردپرس به عنوان یکی از قدرتمندترین سیستم‌های مدیریت محتوا به صورت کاملا بهینه طراحی و توسعه یافته است و وجود افزونه‌های مختلف در زمینه سئو توانسته است کمک زیادی به کاربران مختلف کند. یکی از افزونه‌هایی که کمک زیادی به شما می‌کند و کاربران زیادی از آن استفاده می‌کند، افزونه Yoast SEO است که در این مقاله قصد داریم به بررسی و آموزش این افزونه کاربردی و حرفه‌ای بپردازیم.

افزونه سئو وردپرس یک افزونه کاربردی و حرفه‌ای برای وردپرس است که با استفاده از آن قادر به بهینه‌سازی و سئو وردپرس خود خواهید بود. این افزونه کاربردی در دو نسخه رایگان و تجاری ارائه شده است که نسخه رایگان آن در مخزن وردپرس در دسترس است؛ نسخه رایگان آن توانسته است از میان +۵,۰۰۰,۰۰۰ نصب خود امتیاز ۴/۹  از ۵ را به خود اختصاص دهد.

افزونه yoast seo

 

نصب و راه‌اندازی افزونه

برای استفاده از این افزونه ابتدا از طریق مخزن وردپرس یا بخش افزودن افزونه در پیشخوان وردپرس اقدام به نصب و راه‌اندازی این افزونه کنید. پس از نصب بخشی به نام سئو در پیشخوان وردپرس نمایان می‌شود که تنظیمات مربوط به این افزونه در دسترس است. افزونه سئو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به بررسی تمامی این بخش‌ها خواهیم پرداخت.

عمومی

در این بخش تنظیمات عمومی و اصلی افزونه در دسترس است که پیش از هر اقدام دیگری باید این بخش را شخصی‌سازی و تکمیل کنید.

پیشخوان: در این بخش اطلاعاتی نظیر مشکلات سئو، هشدارها، اطلاعیه‌ها و… در دسترس است و می‌توانید از طریق بخش پیکربندی سریع افزونه سئو را تنظیم کنید.

سئو وردپرس yoast seo

امکانات

در این بخش می‌توانید برخی از ابزارهای افزونه را فعال یا غیرفعال کنید.

آموزش سئو وردپرس با yoast seo

آنالیز سئو: با استفاده از این گزینه می‌توانید ابزار مربوط به بررسی سئوی مطالب خود را فعال کنید تا اشکالات آن را برای شما نمایش دهد.

تجزیه و تحلیل خوانایی: با استفاده از این گزینه می‌توانید ابزار مربوط به بررسی نگارش مطالب خود را فعال کنید تا اشکالات نگارشی و محتوایی آن را برای شما نمایش دهد.

بنیاد محتوا: این گزینه به شما کمک می‌کند تا بتوانید در مقالات طولانی خود برخی از معیارهای سئو را بررسی کنید.

شمارنده پیوند متن: این گزینه به شما کمک می‌کند تا بتوانید تعداد لینک‌های درج‌شده در یک مطلب را شمارش کنید.

نقشه های XML سایت: با استفاده از این گزینه می‌توانید نقشه سایت خود را توسط افزونه سئو وردپرس فعال کنید و با این‌کار دیگر نیازی به استفاده از افزونه دیگر نخواهید داشت.

آموزش سئو وردپرس yoast seo

ابزارهای وب‌مستر: با استفاده از این بخش می‌توانید تاییدیه موتورهای جستجو نظیر گوگل را دریافت کنید؛ برای دریافت تاییدیه مربوط به هر موتور جستجو کافی است بر روی لینک آن کلیک کنید و در پنجره باز شده با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود، کد تاییدیه را دریافت و در این بخش وارد کنید.

ظاهر جستجو

در این بخش تنظیمات مربوط به نمایش صفحات ثبت‌شده سایت در گوگل در دسترس است که می‌توانید متناسب با سلیقه خود آن را جهت نمایش در نتایج جستجو شخصی‌سازی کنید.

عمومی

 در این بخش تنظیمات اولیه نظیر عنوان صفحه‌اصلی، جداکننده عنوان صفحه و عنوان سایت و همچنین تعیین نوع سایت (شخصی یا شرکتی) در دسترس است.

افزونه yoast seo

عنوان: در این بخش کافی است عنوانی را برای نمایش سایت در نتایج جستجوی گوگل وارد کنید.

توضیح متا: در این بخش باید توضیحات سایت خود را برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل وارد کنید.

انواع محتوا

در این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش مطالب و برگه‌های سایت خود را در موتورهای جستجو انجام دهید.

افزونه yoast seo

نوشته‌ها: در این بخش تنظیمات مربوط به نمایش عنوان‌های مطالب سایت قابل مشاهده و دسترسی است و می‌توانید آن را برای موتورهای جستجو شخصی‌سازی کنید.

برگه‌ها: در این بخش تنظیمات مربوط به نمایش عنوان‌های برگه‌هایسایت قابل مشاهده و دسترسی است.

تاریخ در پیش نمایش قطعه: با انتخاب این گزینه یک تاریخ کوچک در کنار نتایج جستجوی سایت شما نمایش داده می‌شود؛ این تاریخ مربوط به زمان انتشار مطلب شما است.

جعبه متای Yoast SEO: با فعال‌سازی این بخش می‌توانید جعبه مربوط به سئوی محتوای خود را در هنگام نوشتن مطالب یا ایجاد برگه نمایش دهید؛ این بخش به بهبود آن مطلب بر روی کلمه‌کلیدی موردنظر شما کمک زیادی می‌کند.

عناصر چند رسانه‌ای

با استفاده از این بخش می‌توانید تنظیمات مربوط به نمایش فایل‌های آپلود شده در سایت نظیر تصاویر و فیلم‌ها را شخصی‌سازی کنید.

آموزش سئو وردپرس yoast seo

تغییر آدرس URL های پیوست به خود پیوست: با استفاده از این گزینه می‌توانید در صورتی که کاربر به صفحه پیوست یک فایل رجوع کند، آن فرد را به آدرس اصلی همان فایل منتقل کنید.

طبقه‌بندی‌ها

این بخش تنظیمات مربوط به دسته‌بندی‌ها و برچسب‌ها را شامل می‌شود که در سئوی سایت اهمیت زیادی دارند.

آموزش سئو وردپرس yoast seo

URL های دسته

با استفاده از این گزینه می‌توانید پیشوند مربوط به آدرس دسته‌بندی‌ها سایت خود را حذف کنید؛ در واقع این گزینه به شما کمک می‌کند تا بتوانید کلمه‌ Category را از url های خود حذف کنید.

آموزش سئو وردپرس yoast seo

بایگانی‌ها

این بخش تنظیمات مربوط به آرشیو‌های سایت را شامل می‌شود که این آرشیوها می‌توانند از نوع آرشیو بر اساس تاریخ یا نویسنده باشند.

آموزش سئو وردپرس با yoast seo

صفحات جستجو: در این بخش می‌توانید عنوانی را برای صفحه‌ جستجو سایت خود انتخاب کنید.

صفحات ۴۰۴: در این بخش می‌توانید عنوانی را برای صفحات ۴۰۴ سایت خود انتخاب کنید.

مسیرهای راهنما

این بخش به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند مسیر خود را تشخیص دهند؛ این بخش به breadcrumbs معروف است که با استفاده از این ابزار می‌توانید در موتورهای جستجو نیز بر اساس همین مسیرها url خود را در موتورهای جستجو نمایش دهید.

آموزش سئو وردپرس

تنظیمات ریز آدرس: با استفاده از این بخش می‌توانید breadcrumbs را فعال کنید تا تنظیمات آن نمایش داده شوند.

RSS

در این بخش تنظیمات مربوط به فید خوراک قابل دسترسی و شخصی‌سازی است.

میز فرمان جستجو در افزونه Yoast SEO

این بخش مربوط به دریافت تاییدیه گوگل برای ثبت سایت در بخش جستجوی گوگل است.

سئو وردپرس

اجتماعی

با استفاده از این بخش می‌توانید صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی را به وردپرس متصل کنید.

سئو وردپرس

ابزارها

با استفاده از این بخش نیز می‌توانید به ابزارهایی نظیر درون‌ریزی و برون‌ریزی تنظیمات، ویرایش گروهی فایل‌هایی نظیر robots.txt  و  .htaccess دسترسی داشته باشید.

سئو وردپرس

نسخه پولی

در این بخش برخی از اطلاعات مربوط به نسخه تجاری این افزونه و همچنین تفاوت آن با نسخه رایگان در دسترس است.

سئو وردپرس

نتیجه‌گیری:

استفاده از افزونه‌ سئو وردپرس به شما کمک می‌کند تا بتوانید با رعایت فاکتورهای و معیارهای اصلی سئو به بهینه رتبه سایت خود در نتایج جستجوی گوگل کمک کنید. در این مقاله به بررسی افزونه یواست سئو پرداختیم که با استفاده از آن قادر به سئو  وردپرس خواهید بود.

حساب کاربری ویژه داشته باشید!
مشاهده پنل ها
بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید!
ارسال دیدگاه

تاریخ عضویت :

علاقه زیاد به برنامه نویسی و کسب و کار اینترنتی باعث شد آرتا وردپرس رو راه اندازی کنم، امیدوارم با راه اندازی آرتا وردپرس بتونم به کاربران کمک کنم.
خبرنامه آرتا وردپرس

با عضویت در خبرنامه آرتا وردپرس، ایمیل مفید در زمینه وردپرس دریافت کنید

چند لحظه صبر کنید...

باموفقیت ثبت شد!

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری